Aksoy Holding, ABD’de lüks konut projesine imza attı. Miami’de yapılacak projenin duyurusunu Rahmi Koç’un emlakçısı yaptı.

Küresel çeşitlendirme stratejisi doğrultusunda 2022 yılında doğrudan yurt dışı yatırımları için ilk olarak ABD pazarına odaklanan Aksoy Holding, Miami’de ilk yatırımı için adım attı. Conrad Istanbul Bosphorus’un sahibi ve Shell & Turcas Petrol A.Ş.’ın ortaklarından olan şirket, ABD’li ünlü geliştirici The Continuum Company ile ortaklaşa proje geliştirdi.

Denize sıfır yüksek katlı ve 201 üniteden oluşan lüks apartman projesinin duyurusunu başta Rahmi Koç olmak üzere bir çok ünlü ismin ABD’de emlak yatırımlarını yönlendiren Nurdan Yıldırım yaptı.

NORT BY VİLLAGE ADASINDA YER ALACAK

Projenin bölgedeki plajlara, alışveriş merkezlerine, okullara ve bir çok cazibe merkezine yakınlığı vurgusu yapılırken North Bay Village adasında yer aldığı belirtiliyor. Arquitectonica tarafından tasarlanan Continuum Club & Residences Projesi, 31 katlı sahil kulesi, ultralüks 201 rezidans ve Penthouse’dan oluşuyor.

ÜNLÜLERİN EMLAKÇISI PAYLAŞTI

Projenin tanıtımını ise ünlü isimlerin emlakçısı olan Nurdan Yıldırım şu şekilde duyurdu;

“Miami’ye yeni bir Türk projesi daha geliyor ✨Miami Continuum Club & Residences New Projects meeting ✨Miami’de lüks konut projesine imza atan gayrimenkul şirketlerine Aksoy Holding de katıldı.”

ABD PAZARINDA BÜYÜMEYİ HEDEFLİYOR

Aksoy Holding, Miami’deki projenin ardından Jacksonville’de yatırım yapacak. Fountains East’de 100 dönüm (yaklaşık 400.000 m²) arazi üzerine tasarlanan projede ise büyük ölçekli bir hastane, çok sayıda perakende ve restoran bileşeni içeren tıbbi ofis binaları, bir üniversite binası, bir otel, birden fazla çok aileli konut yerleşkesi ve destekli yaşam tesisi gibi çeşitli işlevlerden oluşan yapılar yer alacak. Şirket Brooklyn, New York ve Denver’daki yatırımlarıyla ABD pazarında büyümeyi hedefliyor.

SHELL TURCAS’IN ORTAĞI

Aksoy Holding, 1978 yılında Erdal Aksoy tarafından kuruldu, İş hayatına ağabeyi Erol Aksoy’la ortak yaptığı işlerle giren Erdal Aksoy, şirketini kısa sürede büyüttü. Perakende, elektrik, turizm, gayrimenkul, turizm ve ticaret alanlarında faaliyet gösteren şirketin, parakende sektöründeki amiral gemisi bağlı ortaklığı Turcas, 2006 yılında Shell ile ortak girişim şirketi kurdu. Yine birçok oteli de bünyesinde bulunduran şirket, farklı alanlarla çalışmalarını sürdürüyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x