Bunu kimse beklemiyordu! Yıldız ismin sözleşmesi uzatıldı

Galatasaray’da beklentilerin altında bir performans sergileyen Hakim Ziyech son oynadığı mücadelede Sarı-Kırmızılılar ile 15’nci maçına çıkarken “15 maç oynarsa satın alma opsiyonu devreye girer” maddesi nedeniyle önümüzdeki sezonda takımda kalıyor.

Chelsea’den bedelsiz kiralanan Faslı yıldızın, bedelsiz satın alma opsiyonu devreye girdi. Sarı-kırmızılı ekip, anlaşma gereği Chelsea’ye bonservis bedeli ödemeyecek.

Galatasaray’da bu sezon 16 maça çıkan Ziyech, 4 gol ve 3 asistlik performans sergiledi. 16 maçta toplam 824 dakikada sahada kaldı.

KAP AÇIKLAMASI!

Galatasaray sezon başında yaptığı KAP açıklamasında, yıldız orta saha oyuncusu için herhangi bir kiralama bedeli ödenmeyeceğini belirtirken Hakim Ziyech için satın alma opsiyonu kullandığı takdirde de Chelsea’ye ödeme yapılmayacağını duyurmuştu.

Galatasaray’da KAP’a yapılan açıklama şöyle:

“Profesyonel futbolcu Hakim Ziyech ve kulübü Chelsea Football Club Limited ile oyuncunun bedelsiz satın alma opsiyonlu bedelsiz geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Futbolcuya ise 2023-2024 sezonundan için net 3.587.500 Euro sezonluk ücret ödenecek olup transferinin gerçekleşmesi durumunda 2024-2025 sezonu için net 2.850.000 EUR sezonluk ücret ödenecektir. Ayrıca yapılan anlaşma gereği şarta bağlı uzama opsiyonunun gerçekleşmesi halinde futbolcuya 2025-2026 sezonu için net 2.850.000 EUR sezonluk ücret ödenecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x