İslam Memiş, Altın Sahiplerine Hazırlanın Diyerek Duyurdu: “Önümüzdeki 15 gün boyunca…”

Ons altında yaşanan yükselişe karşın, gram altın/TL fiyatları düşmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda 2500 lirayı aşarak tüm zamanların rekorunu kıran altın, gün içerisinde 2412 TL’ye kadar gerileyerek yatırımcılara alım fırsatı sundu. Kapalıçarşı piyasalarının nabzını tutan İslam Memiş, düşüşlerin ne kadar süreceği hakkında uyarılarda bulunarak, altın yatırımcılarına şu tavsiyeleri verdi:

“ALTIN FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?”

Ons altın, 2186 dolar seviyesinde. 2160 dolar test edildi geçen hafta, hızlı bir toparlanma ve bugün 2186 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu yükselişler devam edecek mi? Cevap hayır. Şu anda en çok kazandıran ve önümüzdeki 6 ay boyunca en çok kazandıracak yatırım aracı faizdir.

Geniş bant aralığına odaklanın arkadaşlar. Bu aralık 2125-2225 dolar şeklinde. 2223 dolar seviyesi geçen hafta perşembe günü test edildi, bu hafta gerileme gördük. Tekrar bu kısım direnç olarak kalmaya devam edecek. Aşağıda 2125 dolar seviyesi var. Buraya doğru aşağı yönlü hareketleri takip edeceğim. Altın almayı düşünenlerin bu aralıkları takip etmesi gerekiyor.

“ÖNÜMÜZDEKİ 15 GÜN BOYUNCA ÇOK BÜYÜK FIRSATLAR YAŞANACAK”

Gram altın/TL fiyatı şu anda serbest piyasalarda 2412 lira seviyesinde. Ons altın bu kadar yükselmesine rağmen, gram altın yükselmiyor. Ons çok sert çıkmasına rağmen, altın/dolar paritesi satıcılı. Normalde yükselmesi gerekirken düşüyor. Çünkü işçilikler normalleşiyor. Bu normalleşmeyi geçen hafta cumartesi günü sizlere ifade etmiştim. Önümüzdeki 15 gün boyunca yatay, satıcılı bir seyir olacak. Bu süreyi iyi değerlendirin.

Gram altın 2400 liranın altına sarktı, param var bu seviyeden gram altın alır mıyım? Yüzde 50’si ile alırdım. Yine 3000-3500 TL seviyesi ile alakalı yıl içerisindeki beklentimiz devam ediyor. Şimdi dinlenme zamanı sonrasında yükseliş devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x